04 بهمن 1400 ساعت 08:09

در جراحی مینی بای پس که روش جدیدتری نسبت به بای پس کلاسیک می باشد به نوعی با کاهش برش و پیوند بین روده و معده منجر به عوارض کمتری می شود.


به طور کلی مکانیسم یا عملکرد هردو روش مینی بای پس و بای پس کلاسیک شبیه هم بوده و با کاهش حجم در معده ومیانبر زدن بخش ابتدایی روده باریک ( سوء جذب ) منجر به کاهش وزن می گردد.
مراقب باشیم که اصطلاح  " مینی  " در مینی بای پس معده ما را به اشتباه نیاندازد.برخی افراد با به کاربردن اصطلاح مینی تصور غلطی از این جراحی داشته و گمان می برند که این عمل نتیجه ضعیف تری نسبت به بای پس کلاسیک در کاهش وزن خواهد داشت . نتنها نتیجه آن در کاهش وزن کمتر نیست حتی ممکن است در برخی موارد عملکرد بهتری هم داشته باشد. همچنین با کاهش در عمل برش و پیوند بین روده باریک و معده ( با ایجاد یک لوپ ) ممکن است در صد عوارض آن کمتر هم باشد.
جراحی مینی بای پس معده برای چه افرادی مناسب می باشد؟
اغلب بیماران مبتلا به چاقی مفرط که با عارضه ریزه خواری مواجه هستند و میل به مصرف شیرینی زیادی دارند وهمچنین افرادی که مبتلا به دیابت نوع 2 هستند و یا مبتلا به رفلاکس شدید هستند می توانند از عمل مینی بای پس معده بهره لازم را ببرند.
نکته مهم : انتخاب نوع عمل به فاکتورها و عوامل بسیار زیادی وابسته است که یک جراح پس از مطالعه تمام آزمایش ها و بررسی های لازم می تواند نوع جراحی چاقی را انتخاب نماید.در برخی موارد نظر خود بیمار هم می تواند موثر باشد.
در گروه پزشکی حکیم (واحد مرکز درمان چاقی تهران ) در اغلب موارد مینی بای پس انجام می گردد.

Template Design:Dima Group