04 بهمن 1400 ساعت 07:24

اسلیو به معنی آستین می باشد. دلیل نام گذاری به شکل معده پس از جراحی اسلیو معده برمی گردد که پس از جراحی اسلیو، معده شبیه آستین یا شبیه لوله خواهد بود. عمل اسلیو معده یک عمل محدود کننده می باشد.

منظور همان کاهش حجم معده می باشد. در جراحی اسلیو معده در حدود 75% از حجم معده جدا شده و از بدن خارج می شود.معده باقی مانده که شبیه آستین یا " موز" می باشد حجم بسیار کمی داشته و در نتیجه غذای دریافتی بسیار محدود خواهد شد.
در جراحی اسلیو سوء جذب اتفاق نمی افتد وتغییری در هیچ قسمتی از روده باریک انجام نخواهد شد.
در این روش فرد جراحی شده پس از عمل اسلیو معده ،با مصرف مقدار کمی غذا احساس سیری می نماید. بهتراست به این موضوع توجه داشته باشید که پس از جراحی اسلیو اشتهاء نیزکاهش میابد.و دلیل آن حذف بخشی از معده است که وظیفه آن ترشح هورمون اشتهاء یا گرلین است.
نگران نباشید اشتهاء به طور کامل از بین نمی رود زیرا بخش از احساس گرسنگی مربوط به هورمون های ترشح شده از هیپوتالاموس مغز می باشد.
جراحی اسلیو معده برای چه افرادی مناسب می باشد؟
معمولا افرادی که اصطلاحا حجیم خوار هستند و عادت ریزه خواری ندارند اما در عوض در یک وعده غذایی حجم زیادی از یک غذا را مصرف می نمایند و همچنین مبتلا به رفلاکس شدید معده نیستند،عمل اسلیو می تواند گزینه مناسبی باشد.
نکته مهم : انتخاب نوع عمل به فاکتورها و عوامل بسیار زیادی وابسته است که یک جراح پس از مطالعه تمام آزمایش ها و بررسی های لازم می تواند نوع جراحی چاقی را انتخاب نماید.در برخی موارد نظر خود بیمار هم می تواند موثر باشد.

Template Design:Dima Group