04 بهمن 1400 ساعت 06:33

مراحل قبل و بعداز جراحی چاقی در مرکز درمان چاقی حکیم تهران به شرح ذیل می باشد :

1- مراجعه اول جهت مشاوره اولیه شامل مراحل آنالیز بدن – مشاوره اولیه – ویزیت جراح درصورت نیازمی باشد
2- تکمیل دفترچه بررسی های قبل از عمل و انجام تمام بررسی ها و آزمایش ها و دریافت مهر تایید تمام متخصص های مربوطه. بخش آزمایشگاه ، آندوسکوپی، متخصص ریه ، متخصص قلب ، متخصص غدد، متخصص تغذیه ،متخصص ورزش و روانشناس در مجتع پزشکی حکیم آماده ارائه خدمات می باشد لطفا جهت تعیین وقت ویزیت با منشی هماهنگ بفرمایید.
3- مراجعه پس از تکمیل پرونده به منظور ثبت اطلاعات ،تعیین نوع عمل و تاریخ عمل
4- مراجعه جهت دریافت نامه ها ی معرفی به بیمه ( درصورت نیاز) و بیمارستان
5- مراجعه به بیمه پایه و تکمیلی همراه با معرفی نامه به منظور دریافت تاییدیه قبل از عمل
6- هماهنگی و پی گیری در مورد تهیه تجهیزات جراحی
7- مراجعه به بیمارستان تعیین شده جهت بستری در روز عمل ( معمولا بستری در صبیح تاریخ عمل انجام خواهد شد در صورت تغییر اطلاع رسانی خواهد شد) .به همراه داشتن دفترچه بررسی های قبل از عمل تکمیل شده به همراه تمام آزمایش ها ضروری می باشد.
8- انجام جراحی در بیمارستان و سپری نمودن زمان بستری که معمولا دوشب می باشد. ( بسته به نظر پزشک بیهوشی ممکن است یک یا دو شب در بخش مراقبت های ویژه بستری انجام شود)
9- دریافت دستور مصرف داروهای مورد نیاز که توسط یکی از اعضای تیم جراحی قبل از ترخیص ارائه می گردد.
10- پس از ترخیص تمام دستوالعمل های تغذیه و ورزش و مصرف داروها مطابق با دستور پزشک به دقت رعایت گردد.
11- مراجعه به مرکز حدودا 10 روز پس ازجراحی به منظور کشیدن بخیه ها و معاینه اولیه ( لطفا پس از هماهنگی با منشی مراجعه صورت پذیرد)
12- لمراجعه جهت پی گیری های بعد از عمل پیرو دستورالعمل گروه پزشکی حکیم در تاریخ های معین که معمولا یک ماه ، سه ماه ، شش ماه ، نه ماه و هر سال حداقل یک بار پس از عمل می باشد

نکات قابل توجه :

نکته 1: برنامه غذایی قبل از عمل ( با هدف کاهش وزن در صورت نیاز) و برنامه غذایی پس از عمل بسیار ضروری می باشد. لطفا از دریافت آن اطمینان داشته باشید.

نکته 2: افرادی که پس از ثبت اطلاعات و تعیین نوع عمل فاصله ای بیش از دو هفته تا تاریخ عمل دارند ، حتما بایستی جهت ثبت وزن نهایی و دریافت دستور العمل غذایی در یک تاریخ نزدیک به عمل مجددا مراجعه نمایند.

نکته 3:لطفا 12 ساعت قبل از عمل ناشتا باشید و روز قبل از عمل غذایی کم حجم و کم چرب ( اصطلاحا سبک مانند سوپ رقیق ) میل نمایید.

نکته 5 : در صورت مشاهده هرگونه علائم اورژانسی مانند نفس تنگی ، تب ، دردهای شدید ناحیه شکم و ورم ساق پا یا روی پا ، مراجعه به اورژانس بیمارستانی که در آن عمل شده اید ضروری می باشد. ( اورژانس بیمارستان خاتم الانبیاء و شهید مصطفی خمینی ضروری می باشد) زمان پاسخ گویی به تماس های شما عزیزا بین ساعت 11 الی 17 می باشد . در خارج از این بازه لطفا به شماره همراه اعلام شده پیامک ارسال نمایید. شماره تلفن : 02188779110 شماره موبایل : 09124545451

Template Design:Dima Group