08 آذر 1400 ساعت 08:33

طول عمل جراحی بسته به نوع جراحی و فرد مختلف است. عمل حلقه معده زمان کمتری نیاز دارد ( نیم ساعت تا یک ساعت) و عمل جراحی بای پس زمان بیشتری نیاز دارد (تا 2 ساعت) .

خیر. بعد از عمل جراحی پروسه ای شروع می شود که موفقیت آن بستگی به همکاری بیمار با تیم پزشکی دارد. این تفکر که عمل می کنیم ، لاغر می شویم و می توانیم مثل سابق هرچیزی که دوست داشته باشیم به هرمیزان بخوریم و ورزش نکنیم ، تفکر اشتباهی است.

بلی . قبل از عمل جراحی ، آزمایش کامل خونی انجام می شود تا هرگونه اختلالات از جمله کم خونی ، پرکاری و کم کاری تیروئید، کمبود آهن ، کمبود ویتامین ها و مواد معدنی و ... شناسایی و درمان شود.

قبل از انجام جراحی و در زمانی که بیمار مشغول انجام بررسی های روتین است (مشاوره غدد، انجام آزمایش خون ، آندوسکوپی ، مشاوره روانپزشکی و ...) یک رژیم خاصی به بیمار داده می شود.

انجام آندوسکوپی معده جزء پروتکل اقدامات قبل از جراحی است که در کلیه مراکز معتبر جراحی چاقی در جهان به صورت روتین برای کلیه بیماران قبل از جراحی الزامی است.

خیر. در عمل اسلیو قسمت ذخیره ای معده از بدن خارج می شود و امکان برگشت آن وجود ندارد.

عمل بای پس معده در شرایط اضطراری و مواقعی که چاره ای جز آن نباشد قابل برگشت است. این کار نیاز به جراح ماهر و با تجربه دارد. عمل برگشت بای پس به ندرت انجام می پذیرد لذا بیماران باید با این تفکر این عمل را انجام دهند که قصد بازگشت نخواهند داشت.

حلقه معده عملی است که در آن قابلیت بازگشت به حالت اول وجود دارد. زمانی که جراح نیاز ببیند که حلقه باید خارج شود با یک عمل جراحی ساده این کار انجام می شود.

شما بعد از عمل جراحی هر زمان که به احساس راحتی و تندرستی رسیدید می توانید به فعالیت جنسی خود بازگردید. معمولا تقریبا 3 هفته بعد از عمل افراد به فعالیت جنسی خود باز می گردند.

هر زمانی که کاهش وزن سریع در بدن به وجود آید ( چه از طریق جراحی و چه سایر روش ها) ممکن است با ریزش مو مواجه شوید. این مشکل از 3 ماه تا یک سال بعد از جراحی ممکن است به وجود آید. البته این مسئله موقتی است و شدت در افراد مختلف، متفاوت است. موی ریخته شده ، باز خواهد گشت. مصرف پروتئین را افزایش داده و مکمل های ویتامینی روزانه را فراموش نکنید. مصرف روغن تخم کتان برای موهایتان بسیار مفید است . بعضی شامپوهای ضد ریزش مو موجود در داروخانه ها می تواند استفاده شود. در مواردی که این مسئله باعث نگرانیتان شود به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید.

Template Design:Dima Group