چای، پس از آب، دومین نوشیدنی پرطرفدار و پرمصرف در جهان است. نوشیدن چای به‌ویژه چای سبز فواید زیادی دارد، ازجمله درمان ریفلاکس و سوزش سردل.

 


به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان از سایت ام اس ان، ریفلاکس بیماری بسیار شایعی است که دلیل آن، بازگشت اسید معده و دیگر غذاهای هضم نشده به مری است. این اختلال باعث نفخ، سرفه، آروغ زدن و دیگر علایم مانند درد در قسمت قفسه سینه می‌شود.

چای سبز سرشار از مواد مغذی است و تسکین‌دهنده موثردستگاه گوارش و مشکلات ناشی از آن به‌حساب می‌آید. این نوشیدنی سالم در درمان ریفلاکس اسید بسیار مؤثر است. اما به‌عنوان تسکین‌ دهنده باید با چه چیزی مصرف شود؟

چای سبز طبیعی:
چای سبز غنی از پلی فنل‌هایی است که نوعی آنتی‌اکسیدان تحریک کننده گوارش است و مانع از بازگشت اسیدو مواد غذایی هضم نشده به مری می‌شود.


چای سبز با لیمو
این ترکیب به خنثی کردن اسید معده کمک می‌کند. آبلیمو نیز منبع غنی ویتامین‌ها و مواد معدنی است و به فرایند هضم کمک می‌کند.

چای سبز با عسل
این ترکیب یک منبع خوب از ویتامین ها‌، مواد معدنی و اسیدهای آمینه است که برای هضم ضروری است. این‌ چای یکی از بهترین ترکیبات برای رفع ریفلاکس و تسکین‌دهنده سوزش قلب است.

چای سبز وعصاره آلوئه ورا
آلوئه ورا حاوی پروتئینی است که در آرام کردن درد و التهاب مربوط به ریفلاکس مؤثر است. آلوئه ورا باعث آرامش سیستم گوارش و تسریع روند بهبود می‌شود.

چای سبز و شیر بادام
شیر بادام در بدن تعادل ایجاد و همچنین تاثیر غذاهای اسیدی را خنثی می‌کند، درنتیجه خطر ابتلا به ریفلاکس اسید و سوزش سر دل را کاهش می‌دهد.

نکته:
همیشه از چای سبز ارگانیک و بدون کافئین استفاده کنید تا دچار افزایش خطر ریفلاکس نشوید. همچنین می‌توانید چای سبز ساده را جایگزین نوشابه و دیگر نوشیدنی‌های کافئین دار کنید. افرادی که دچار اختلال در عملکرد غدد داخلی یا بیماری هستند، قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنند.